Hype22 (anonim, 188.147.101.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Cy nagłe odstawienie leku Zolafren może być przyczyną bezsenności?

Czy nagle odstawienie zolafrenu 10 mg branego przez 2 ,3 miesiace mogło spowodowac niemoznosc zasniecia.A mecze sie z ta bezsennosc od listopada 2018.Czy raczej szukać przyczyny gdzie indziej.Obecnie biore na sen tisercin 25 ,deprexolet 13 i zolafren 10 .Taki zestaw mam od lipca 2019.usypialo mnie to do godziny 6.A od paru dni spie do 2 nad ranem.Czy mogla sie wytworzyc potrzeba zwiwkszenia dawki.Czy moge bezpiecznie zwiekszyc do 1,5 tab tisercinu.Lekarz przepial 2 tab.Ja caly czas dobieralem jedna i starczalo do teraz

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nagłe odstawienie leku Deprexolet bardzo rzadko powoduje objawy odstawienia. Lek można odstawić po konsultacji z lekarzem.
Proszę pamiętać, iż pierwsze efekty leczenia mianseryną mogą być zauważalne dopiero po 2-4 tygodniach od rozpoczęcia terapii.

Misia (anonim, 31.0.70.)
około 10 dni temu

Dzień dobry czy lek deprexolet można nagle odstawic

Zgodnie z informacjami zawartymi w Charakterystyce Produktu Leczniczego Zolafren, w przypadku nagłego przerwania stosowania leku zgłaszano wystąpienie ostrych objawów, takich jak: pocenie się, bezsenność, drżenie, lęk, nudności lub wymioty. A więc, jeśli preparat Zolafren został odstawiony nagle, możliwe jest wystąpienie problemów ze snem.

Proszę pamiętać, że lekarz, przepisując Panu konkretne leki i określając ich dokładne dawkowanie, robi to świadomie, polegając na swojej wiedzy i doświadczeniu. Nie należy samodzielnie decydować o przerwaniu leczenia, ani też samodzielnie modyfikować schematu dawkowania.

Jeśli lekarz zalecił stosowanie 2 tabletek preparatu Tisercin, proszę stosować się do tych zaleceń, a w przypadku złego samopoczucia bądź wystąpienia działań niepożądanych, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem, który podejmie decyzję o dalszym leczeniu.

Preparat Zolafren zawiera jako substancję czynną olanazapinę - lek przeciwpsychotyczny, przeciwmaniakalny oraz stabilizujący nastrój. Poniżej zamieszczam link do ulotki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86268/zolafren-tabletki-powlekane/ulotka

Tisercin to lek neuroleptyczny zawierający lewomepromazynę, która ma działanie uspokajające. Lek stosowany jest w leczeniu zaburzeń psychotycznych, silnej depresji i stanów wzbudzenia. Więcej o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/78940/tisercin-tabletki-powlekane/ulotka

Preparat Deprexolet zawiera jako substancję czynną mianserynę wykazującą właściwości przeciwdepresyjne, uspokajające i nasenne. Poniżej zamieszczam link z ulotką:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21964/deprexolet-tabletki-powlekane/ulotka

Zachęcam również do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/bezsennosc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja