Sendi (anonim, 89.65.3.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy ból żołądka, klatki piersiowej i kręgosłupa oraz zaparcia są podstawą do przerwania terapii lekiem Recigar?

Czy to normalne że w trzecim dniu brania tabletek boli mnie żołądek i cała klatka piersiowa i kręgosłup przy oddychaniu? Mam również problem z załatwianiem się, biorę lek piąty dzień nie czuje chęci zapalenia papierosa nie palę od tych pięciu dni w ogóle lecz coraz gorzej się czuje, czy lepiej odstawić tabletki czy brać dalej

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Opisane przez Panią działania niepożądane leku Recigar, takie jak m.in. ból żołądka czy bóle mięśniowe (ból w klatce piersiowej i ból kręgosłupa), zostały ujęte w Karcie Charakterystyki tego Produktu Leczniczego jako bardzo częste. Oznacza to, iż występują one średnio u co dziesiątej osoby stosującej ten lek. Jeśli chodzi o zaparcia, również mogą być one spowodowane lekiem, chociaż w tym wypadku wpływ ma również zwolnienie metabolizmu po zaprzestaniu palenia.
Producent podaje także, iż większość objawów niepożądanych pojawiała się u pacjentów w początkowym okresie terapii i ustępowała wraz z jej trwaniem. Natomiast objawy te mogą być również wynikiem zaprzestania palenia tytoniu, a nie leczenia cytyzyną (substancja czynna leku Recigar).
Zatem, jeśli objawy nie są na tyle dokuczliwe, aby utrudniały codzienne funkcjonowanie, najlepszym rozwiązaniem byłaby kontynuacja terapii, zwłaszcza, że przynosi ona zamierzone efekty.
Więcej na temat leku Recigar można znaleźć w naszym opisie tego preparat:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane

Nie pisze Pani natomiast o współistniejących chorobach oraz przyjmowanych lekach. Dlatego chciałabym zwrócić uwagę, iż bóle w klatce piersiowej, promieniujące do kręgosłupa, którym towarzyszy, m.in. duszność, kołatanie serca czy złe samopoczucie, mogą być objawem chorób układu sercowo- naczyniowego. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Więcej na temat chorób układu krążenia można przeczytać w jednym z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/rzucanie-palenia