kazek (anonim, 83.25.245.)
około roku temu, Warszawa

Czy Ranlosin i Prostamnic to te same leki?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie, Prostamol Uno nie jest i nie może być zamiennikiem Prostamnicu.

Aby dwa leki mogły być zamiennikami muszą zawierać tę samą substancję czynną w tej samej dawce, mieć tę samą postać leku (np. tabletka, kapsułka), te same wskazania do stosowania oraz to samo działanie terapeutyczne.

Lek generyczny (zamiennik, odpowiednik) musi spełnić jeden podstawowy warunek – udowodnić, że jest „taki sam”, jak lek oryginalny, czyli nie różni się w sposób istotny w zakresie tempa oraz stopnia wchłaniania w organizmie. To badanie nosi nazwę testu biorównoważności. Zgodnie z prawem, różnice w biorównoważności obu badanych produktów mogą wynosić do 20%, więc lek generyczny może nieco różnić się od leku oryginalnego.

Lek generyczny zawiera taką samą substancję czynną, jak lek oryginalny, natomiast różnić się mogą zawartością oraz rodzajem tzw. substancji pomocniczych. To one decydują o postaci leku (tabletka, kapsułka, syrop, żel, aerozol), jego trwałości, wchłanianiu oraz o kolorze lub smaku. Substancje te nie powinny wykazywać żadnego działania leczniczego.

Prostamnic to lek w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu stosowany w przypadku wystąpienia objawów z dolnych dróg moczowych, wynikających z łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Zawiera tamsulozynę, która zmniejsza napięcie mięśni, dzięki czemu gruczoł krokowy nie uciska na cewkę moczową.

Prostamol Uno to lek stosowany w dolegliwościach wynikających z łagodnego przerostu prostaty. Zawiera ekstrakt z palmy karłowej zwanej również palmą sabalową. Wyciąg zawarty w produkcie wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, dzięki czemu łagodzi takie objawy jak częstomocz, słaby strumień moczu, czy parcie na mocz.

Prostamol Uno ma o wiele słabsze działanie, opiera się na ziołowych składnikach, których efekt nie jest porównywalny z działaniem tamsulosyny.

Jeśli lekarz zalecił Panu lek na receptę, to spodziewam się, że z góry ocenił, iż środki dostępne bez recepty nie będę wystarczające, aby ograniczyć Pana dolegliwości, a mogą być stosowane jedynie wspomagająco podczas terapii lekiem Prostamnic - nie zamiennie.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-nietrzymanie-moczu
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/nietrzymanie-moczu
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc

Stand (anonim, 89.238.36.)
około 10 miesięcy temu

czy lek prostamol może być zamiennikiem prostamniku?

Odpowiedź na to pytanie została już udzielona i znajduje się pod adresem:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13098/czy-lek-ranlosin-to-tosamo-co-prostamnpc