Sonia (anonim, 82.145.211.)
około roku temu, Warszawa

Jaki lek mogę stosować na uspokojenie zamiast Pregabalin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z Pani wpisu wnioskuję, że lekarz zalecił Pani preparat z pregabaliną, jednak obawia się Pani zażywania leku ze względu na możliwe działanie niepożądane w postaci wzrostu masy ciała. Jeśli rzeczywiście sytuacja tak wygląda, to proszę mieć na uwadze, że nie da się zastąpić leku na receptę, jakim jest produkt z pregabaliną, preparatem bez recepty, który miałby podobną siłę i zakres działania, ale nie wywoływałby skutków ubocznych.

Pregabalina stosowana jest w bólu neuropatycznym pochodzenia obwodowego i ośrodkowego (jest to ból wynikający z uszkodzenia nerwów), padaczce i uogólnionych zaburzeniach lękowych. W każdym z tych rozpoznań wymagana jest pomoc lekarza i stosowanie się do jego zaleceń. Jeśli nie chce Pani stosować tego leku - proszę porozmawiać na ten temat z lekarzem, który może zaproponować inne leczenie.

Jeśli jednak mimo wszystko chciałaby Pani sięgnąć po dostępne bez recepty produkty, które mogą być pomocne w stanach rozstroju nerwowego, to propozycje można znaleźć w naszych opracowaniach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres

Ponownie podkreślam, że środki dostępne w sprzedaży odręcznej mają łagodne działanie - w napięciu nerwowym lub stanach niepokoju. Mogą także wyciszać i usposabiać do snu. W przypadku zaawansowanej, czy też nasilonej nerwicy nie będą wystarczająco skuteczne.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wybierając coś bez recepty, warto decydować się na produkty, które mają status leku, a nie suplementu diety:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Łagodnie uspokajająco będą działać leki takie jak na przykład tabletki Validol, Valused, Persen forte czy syrop Neospasmina:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81238/validol-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81322/valused-kapsulki/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/60806/persen-forte-kapsulki/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/52732/neospasmina-syrop/apteki/w-polsce