Monika (anonim, 176.221.123.)
około roku temu, Warszawa

Czy można podawać Syrop Islandzki dziecku, jeśli dziecko zażywa również Acc Mini?

Witam mam pytanie czy syrop islandzki można podawać jeszcze jsk kaszel zaczął się odrywac? Bardzo proszę o odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Acc Mini to lek o działaniu mukolitycznym (rozrzedzający zalegającą wydzielinę), zawierający w swoim składzie acetylocysteinę.
Dla wieku dziecka wspomnianego przez Panią w pytaniu (około 5 lat), wskazane jest dawkowanie leku Acc Mini 2-3 razy na dobę przez 3-4 dni. Oczywiście, jeśli to lekarz pediatra zaordynował dziecku lek, proszę podawać lek zgodnie z jego rekomendacjami.
Jeśli jednak lek jest stosowany w ramach samoleczenia, to zazwyczaj rekomenduję stosowanie leku Acc Mini w dwóch dawkach (druga do godziny 17:00). Dodatkowo proszę pamiętać o zwiększeniu ilości przyjmowanych płynów w diecie dziecka.

Wieczorem (20-30 min przed snem dziecka) spokojnie może Pani podać dziecku Syrop Islandzki, który złagodzi podrażnienie gardła, nawilży błonę śluzową gardła.

Więcej na ten temat rodzaju kaszlu oraz metod radzeni sobie z nim, dowie się Pani z naszego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc.

Renata (anonim, 31.0.83.)
około roku temu

Czy mogę podawać córce ponad 5 lat jednocześnie syrop islandzki i ACC mini?

Syrop Islandzki to syrop zawierający w składzie wyciąg z porostu islandzkiego. Preparat w delikatny sposób łagodzi kaszel i chrypkę - typowe dolegliwości towarzyszące przeziębieniu. Może być stosowany już od 1 roku życia (stosując preparat u dziecka, zgodnie z informacją producenta, syrop można rozcieńczyć np. z herbatą lub ciepłą wodą).
Jest to preparat o naturalnym składzie, delikatny w działaniu, dlatego może Pani nadal podawać go dziecku np. rano i wieczorem (ok 15-20 min przed snem, w celu łagodzenia podrażnionego kaszlem gardła oraz nawilżania gardła. Proszę mieć jednak na uwadze, że Syrop Islandzki nie będzie miał wpływu na kaszel mokry, będzie jedynie łagodził podrażnienie gardła.

W przypadku zmiany charakteru kaszlu na mokry, polecam również zastosowania leku o działaniu mukolityczym (zawierający bromheksynę Np. Flegamina), ambroksol (np. Ambroksol, Mucosolvan, Flavamed) czy wyciąg z bluszczu (np. Hederasal, Prospan, HeliPico). Takie preparaty rozrzedzają zalegającą wydzielinę i ułatwiają jej odksztuszanie.
Więcej na ten temat dowie się Pani z naszego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc.
Proszę również pamiętać, że leków wykrztuśnych nie należy podawać na noc oraz że w trakcie kuracji takimi lekami, należy zwiększyć ilość płynów w diecie dziecka.

W razie dodatkowych pytań, pozostaję do dyspozycji.

Załączam linki do naszych artykułów związanych z tematem pytania:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-bezstresowo-podac-lek-dziecku,
https://www.gdziepolek.pl/tematy/domowa-apteczka-dla-dziecka,
https://www.gdziepolek.pl/tematy/goraczka-u-dzieci-i-niemowlat.