Anna (anonim, 37.30.53.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy pacjent w wieku 65 lat ze współistniejącą miażdżycą może stosować Recigar bez konsultacji z lekarzem?

Witam postanowiłam lek zakupić tacie nie może przestać sam rzucić palenia ma 67lat i wykrywa miarzdzyce w ulotce jest informacja że potrzebna konsultacja powyżej 65lat. Czy może spróbować kuracji czy musi udać się do lekarza

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z ostrzeżeniami i środkami ostrożności wyszczególnionymi w ulotce leku Recigar, wiek powyżej 65 lat oraz współistnienie chorób takich jak miażdżyca tętnic i inne choroby obwodowe naczyń krwionośnych, wymaga konsultacji z lekarzem w celu omówienia bezpieczeństwa stosowania tego leku.

Wydaje się, że wystarczająca będzie wizyta u lekarza rodzinnego. Na ogół najlepiej zna on pacjenta i będzie miał wiedzę na temat stopnia zaawansowania miażdżycy. Będzie także w stanie ocenić motywację pacjenta do stosowania leku. Lek Recigar powinny przyjmować tylko osoby z poważnym zamiarem odzwyczajenia się od palenia tytoniu, ponieważ jego przyjmowanie i kontynuacja palenia tytoniu może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych nikotyny. U pacjentów z czynnikami ryzyka może to być szczególnie niebezpieczne.

Załączam dodatkowe informacje oraz nasze materiały, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/tematy/rzucanie-palenia
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-rzucanie-palenia