Lola (anonim, 195.116.20.)
około roku temu, Warszawa

Jak poradzić sobie z łojotokiem, który pojawił się po założeniu spirali Kyleena?

Mam spiralę od pół roku i od 3 miesięcy nie mogę sobie poradzić z przetluszczajacymi się włosami oraz krostami ropnymi w włosach. Włosy już po godzinie są tłuste i czoło aż mokre od łoju.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Rozumiem, że ma Pani założony system terapeutyczny domaciczny o nazwie Kyleena. Zawiera on 19,5 mg lewonorgestrelu - substancji wykazującej działanie podobne do progesteronu ale bardziej wybiórcze.
System ten wykazuje działanie antykoncepcyjne przez okres do pięciu lat.

Jak każdy produkt leczniczy Kyleena także wykazuje różne działania niepożądane. Wśród nich można między innymi wyróżnić trądzik i łojotok. Dolegliwości te występują bardzo często (częściej niż u jednej pacjentki na dziesięć). Jeżeli dolegliwości przybrały rozmiar, z którym nie może Pani sobie poradzić polecam konsultacje z ginekologiem. Możliwe, że działanie hormonu jest dla Pani zbyt silne.
Załączam ulotkę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad/ulotka

W celu łagodzenia łojotoku proponuje odpowiednią pielęgnacje, dietę i witaminy.
Skórę głowy proszę pielęgnować odpowiednimi dermokosmetykami, np. Pharmaceris H Sebopurin, Oliprox Spray i Szampon, Paraderm Salic. Proszę ograniczyć w diecie tłuszcze, cukry, ostre przyprawy i używki. Musi Pani spożywać więcej witamin i soli mineralnych.
Gdyby te metody nie pomogły proszę udać się do dermatologa. Pomoże dobrać odpowiednie leczenie. Ostatecznie lekarz może zlecić wyjęcie systemu i zastosowanie innej metody antykoncepcji.

Proszę poczytać poniższy artykuł:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad