stach (anonim, 79.188.36.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy stosowaniu leku Noclaud można zażywać leki przeciwbólowe?

Czy przy stosowaniu leku Noclaud można stosować również leki przeciwbólowe ( występujący ból głowy) i jeżeli tak to jakie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Noclaud zawiera cylostazol. Substancja wywołuje między innymi rozszerzenie niektórych naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie aktywności krzepnięcia płytek krwi. Noclaud stosuje się w leczeniu „chromania przestankowego”, dolegliwości bólowej w kończynach dolnych występującej podczas chodzenia, a występującej z powodu niedostatecznego dopływu krwi do nóg.

Niektóre leki przeciwbólowe mogą również wpływać na krzepliwość krwi i przyjmowanie ich razem z lekiem Noclaud może być przyczyną zwiększonego ryzyka krwawień. Takie zagrożenie w szczególności sprowadza kwas acetylosalicylowy, występujący w niektórych popularnych lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/acetylsalicylic-acid

Dla innych leków z grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) również opisane są interakcje ocenione jako umiarkowanie istotne, a mogące prowadzić do krwawień i wybroczyn. Ryzyko wystąpienia takiego efektu będzie zależne od dawki i czasu stosowania. NLPZ to duża grupa leków, do której zalicza się bardzo dużo powszechnie dostępnych w aptece przeciwbólowych substancji, co dosyć istotnie ogranicza wybór w ramach samoleczenia:
https://www.gdziepolek.pl/atc/M01A/niesteroidowe-leki-przeciwzapalne-i-przeciwreumatyczne

Bezpieczny wydaje się paracetamol (np. Apap, Panadol) jeśli nie ma Pan innych przeciwwskazań do jego zażywania. Stosowanie pozostałych leków należy omówić z lekarzem. Warto zauważyć, że ból głowy to bardzo częste działania niepożądane, jakie obserwowano po leku Nocalud (może dotyczyć więcej niż 1 na 10 osób stosujących lek).

Załączam dodatkowe informacje o leku Noclaud:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54302/noclaud-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54302/noclaud-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54302/noclaud-tabletki/ulotka
oraz nasze materiały, które mogą Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow