Krzysztofuszczuk@gmail.com (anonim, 91.244.211.)
około roku temu, Warszawa

Czy poranne wymioty po wieczornym przyjęciu leku Fluxin mogą być działaniem niepożądanym leku?

Syn wieczorem źle się czuł podałam mu fluxin rano jak się obudził zwymiotował czy to możliwe że potym leku Sun ma 16 lat

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Informacje przez Panią podane są bardzo mało precyzyjne, dlatego także moja odpowiedź może nie być do końca precyzyjna.

Przede wszystkim nie wiem, co dolegało synowi. Stwierdzenie, iż "źle się poczuł" w mojej opinii może tyczyć się wszelakich dolegliwości.
Zakładam, że skoro podała mu Pani lek Fluxin, u dziecka występowały symptomy przeziębienia: gorączka, uczucie rozbicia, katar, ból głowy.

W mojej ocenie, upłynął zbyt długi okres czasu od podania leku do czasu wystąpienia wymiotów, aby ich przyczyną był lek.
Być może wymioty są jednym z objawów choroby (niekiedy występują one np. przy tzw. "grypie jelitowej" czy grypie). Nie napisała Pani, ile razy syn wymiotował.

Mimo iż producent leku nie informuje, aby po leku Fluxin mogły występować wymioty, nie oznacza to, że na pewno nie wystąpią.

Widzę, iż przeglądała Pani także artykuły na temat łączenia leków z alkoholem. Jeśli pacjent spożywałby alkohol i przyjął w tym czasie lek Fluxin, istnieje ryzyko zatrucia i związanych z tym wymiotów. Złożone leki stosowane w przeziębieniu i grypie w postaci saszetek do przygotowania ciepłego napoju , jak np. Fluxin, zawierają paracetamol, którego, nie należy łączyć z alkoholem, bowiem niesie to ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz wystąpienia różnego typu objawów z tym związanych, między innymi wymiotów.
Ponadto w niektórych przypadkach środki takie posiadają w składzie tzw. substancje przeciwhistaminowe, takie jak chlorfeniramina (np. Tabcin Trend, Polopiryna Complex) czy fenyramina (np. Fervex, Fluxin). Alkohol nasila ich działanie uspokajające – mogą wystąpić senność w ciągu dnia, rozkojarzenie, zawroty głowy, trudność w obsłudze urządzeń. Konsekwencją czego bywają groźne wypadki.

W świetle przytoczonych przeze mnie faktów, nie jestem w stanie ocenić, czy lek mógł być przyczyną, nie znając szczegółów. Proszę obserwować syna, a w razie wystąpienia jakikolwiek innych objawów lub dalszych wymiotów, udać się do lekarza.

Fluxin zawiera paracetamol, witaminę C oraz feniraminęi jest wskazany w celu łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i infekcji górnych dróg oddechowych takich jak katar, łzawienie, kichanie, ból głowy i gorączka.
Załączam jego ulotkę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90419/fluxin-granulat-do-wytworzenia-plynu/ulotka

link do śledzenia dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90419/fluxin-granulat-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-polsce

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-szybko-wyleczyc-grype
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow