jozef (anonim, 94.251.138.)
około roku temu, Warszawa

Czy Mydocalm pomoże w przypadku przewlekłego bólu uda, jeżeli nie działają leki przeciwzapalne?

boli udo lewej nogi 4 miesiące zstrzyki feldene 20 mg wybrałem 10 szt bol nieustepuje wdzien w nocy czy mydokalm pomoze nie mam recepty

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Chciałabym Panu pomóc, ale myślę, że w tej sytuacji pomóc może jedynie lekarz. Podkreślam, że my jako farmaceuci nie mamy odpowiednich uprawnień ani wiedzy do diagnozowania chorób czy też decydowania, kiedy należy zastosować leki, które dostępne są na receptę. Ponadto, potrzebna w Pana przypadku dalsza diagnostyka, zwyczajnie nie jest możliwa na podstawie podanych informacji.

Ból uda może mieć naprawdę wiele różnych przyczyn i z Pana wypowiedzi wynika, że już był Pan z tym problemem u lekarza. Skoro dostał Pan zastrzyki Feldene, najwyraźniej została stwierdzona lub jest podejrzewana choroba zapalna. Jeżeli w trakcie leczenia (pisze Pan, że zużył już 10 zastrzyków, jednak nie wspomina Pan, iż jest to cała zaordynowana kuracja, czy tylko jej część) ma Pan wrażenie, iż lek nie działa, tym bardziej proszę zgłosić ten fakt lekarzowi. Zastrzyki Feldene zawierają piroksykam, który jest silnym lekiem przeciwzapalnym, stosowanym jedynie wtedy, gdy zachodzi taka konieczność (ze względu na działania niepożądane). Musi zatem istnieć jakaś przyczyna, dla której lek nie pomaga. Być może Pana dolegliwości mają bardziej kompleksowe podłoże i wymagają wdrożenia innego leczenia; być może również potrzebne są silniejsze leki lub dłuższe ich stosowanie. Lecz w tej kwestii decyzję może podjąć jedynie lekarz.

Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem drugą część Pana wypowiedzi - "czy mydokalm pomoze nie mam recepty". Rozumiem, że cierpi Pan przez ten ból i próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie, lecz absolutnie proszę nie stosować leków na receptę, które nie były Panu zaordynowane przez lekarza na to konkretne schorzenie. Każdy lek ma określone wskazania, w których powinien być stosowany. W przypadku preparatu Mydocalm - stosuje się go w celu rozluźnienia patologicznie zwiększonego napięcia mięśni szkieletowych np. po udarze (podkreślam, że nie jest to typowy lek przeciwbólowy lub przeciwzapalny - leczy on tylko bóle spowodowane nadmiernym skurczem mięśni). I znów - taką diagnozę może postawić tylko lekarz i tylko lekarz może zadecydować o zastosowaniu leku Mydocalm oraz zalecić dawkowanie odpowiednie dla konkretnego pacjenta. Stosując leki "na własną rękę" (zwłaszcza w tak poważnych przypadkach) można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić!

Bardzo Panu współczuję, gdyż domyślam się, że nieustanny ból w dzień i w nocy jest dla Pana wielkim cierpieniem. Proszę się nie poddawać i zaufać lekarzowi. Tak jak wspominałam, niektóre przypadki są bardziej skomplikowane i wymagają szerszej diagnostyki. Mam nadzieję, że uda się znaleźć odpowiednią terapię, która przyniesie Panu ulgę.

Załączam linki do materiałów na naszej stronie, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/29366/feldene-iniekcja/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/51044/mydocalm-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs
https://www.gdziepolek.pl/tematy/co-oznacza-bol-w-pachwinie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow