Ja (anonim, 37.248.155.)
około roku temu, Warszawa

Czy jest odpowiednik kropli do oczu Betadrin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jak informuje producent, w dniu dzisiejszym została zwolniona do hurtowni farmaceutycznych nowa partia leku Betadrin krople do oczu.
Lek ma być dostępny w aptekach pod koniec tego tygodnia.

Alamakota (anonim, 37.248.162.)
około 6 miesięcy temu

Czy są jakieś nowe informacje na temat powrotu Betadrinu do ocz na rynek?
Będę wdzięczna za informację.

Na przesłane przez nas zapytanie dotyczące braku dostępności leków Betadrin (krople do oczu) i Betadrin WZF (krople do nosa), napłynęła właśnie odpowiedź z Działu Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej Grupy Polpharma. Preparaty te są niedostępne z przyczyn technicznych. Przewiduje się, że mogą powrócić na rynek w II połowie 2020 roku, jednak okres braku leków na rynku może jeszcze ulec zmianie. Firma wyraziła ubolewanie z powodu problemów związanych z brakiem zaopatrzenia oraz załączyła zapewnienia o podejmowaniu starań, aby produkty Betadrin w kroplach do oczu i nosa powróciły do aptek możliwie jak najszybciej.

Krople Betadrin nie mają dokładnego odpowiednika i wydawany są z przepisu lekarza. Wydaje się więc właściwe, aby w sprawie alternatywnej terapii zwrócić się do specjalisty. Można rozważyć niektóre z preparatów, jakie zostały przez nas zebrane w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/krople-do-oczu-na-alergie

Betadrin krople do oczu jest obecnie dostępny w ok. 12% aptek zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10422/betadrin-krople-do-oczu/apteki/w-polsce
GdziePoLek umożliwia rezerwację i odbiór leku za okazaniem recepty.

Betadrin jest lekiem złożonym zawierającym w swoim składzie dwie substancje czynne - difenhydraminę (działającą przeciwalergicznie) i nafazolinę (obkurczającą rozszerzone naczynia krwionośne). Aplikacja tych kropli powoduje, iż ustępują miejscowe objawy stanu zapalnego oka takie jak zaczerwienienie, ból czy łzawienie, w szczególności, jeśli dolegliwości wywołało uczulenie.

Załączam artykuł na temat zasad prawidłowej aplikacji leków do oczu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-stosowac-krople-do-oczu