Daria (anonim, 46.76.133.)
około roku temu, Warszawa

Czy wyciąg z dziurawca wyleczy nerwicę depresyjną i jak długo należy go stosować?

Czy wyciąg alkocholowy z dziurawa wyleczy nerwicę depresyjną. Jak wdługo trzeba stosować?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wyciąg z dziurawca jest naturalnym preparatem stosowanym w celu łagodzenia zaburzeń związanych z obniżonym nastrojem i wyczerpaniem psychicznym. Niestety, nie jestem w stanie określić czy w Pani przypadku kuracja tym preparatem okaże się wystarczająca i przyniesie ulgę, czy też nie. Być może konieczna okaże się terapia silniejszymi środkami. Natomiast określić to może jedynie lekarz specjalista. Jeśli nie odbyła Pani jeszcze konsultacji z psychiatrą, bardzo do niej zachęcam. Lekarz pomoże określić intensywność objawów i pomoże dobrać odpowiednie leczenie.

Jeśli chodzi o długość stosowania leku, jeśli lek został zalecony przez lekarza, należy stosować się do jego wytycznych. W przypadku gdy lek został lub planowane jest jego użycie w ramach tzw. samoleczenia, poprawa nastroju powinna nastąpić po ok. 14 dniach od początku terapii, jeśli poprawa nie zostanie zauważona lub nastąpi pogorszenie nastroju należy się zgłosić do lekarza, który, jak pisałam powyżej, określi dalszy sposób leczenia.

Warto też wspomnieć, że lek nie powinien być stosowany u osób poniżej 18 roku życia oraz u osób po przebytym przeszczepie organów, podczas terapii lekami przeciwwirusowymi w przypadku zakażeń wirusem HIV czy w przypadku nadwrażliwości na światło słoneczne.
Dołączam ulotkę leku: https://www.gdziepolek.pl/produkty/38077/intractum-hyperici-phytopharm-plyn/ulotka

Polecam też lekturę poniższych artykułów, które mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/preparaty-na-dobry-nastroj