Andy (anonim, 213.233.147.)
około roku temu, Warszawa

Jak długo stosować krople do oczu Vitreolent podczas zmętnienia ciała szklistego?

Witam dostałem receptę na vitreolent jak długo mam używać kropel żeby był widoczny efekt .Lekarz stwierdził że w moim oku są widoczne zmiany tak zwane męty oka szklistego

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Vitreolent jest lekiem dostępnym z przepisu lekarza, zatem to on decyduje o długości trwania terapii lekiem. Bardzo ciężko jest nie tylko mnie - farmaceucie, ale i lekarzowi określić, jak długo powinien Pan stosować lek, bowiem kwestia szybkości jego działania w zwalczaniu objawów choroby jest kwestią indywidualną.

W mojej ocenie, powinien Pan stosować krople Vitreolent do czasu widocznego ustąpienia objawów, a kiedy zauważy Pan znaczącą poprawę, umówić się na wizytę u okulisty i zapytać, czy lek należy w dalszym ciągu stosować.

Producent także nie podaje "uniwersalnej" długości stosowania kropli. Każdy pacjent to indywidualny przypadek i indywidualne podejście lekarza, więc nie ma sztywnej granicy co do konkretnego czasu stosowania jakiegokolwiek preparatu. Pacjenci powinni regularnie umawiać się na wizyty kontrolne, aby lekarz miał obraz stanu ich zdrowia i mógł się wypowiedzieć.
Zadanie to ze strony farmaceuty jest szczególnie utrudnione, bowiem nie ma on żadnych środków, aby móc zbadać pacjenta - szczególnie, że jest Pan pacjentem okulistycznym.

Vitreolent to krople do oczu zawierające jodek potasu oraz jodek sodu. Lek stosowany jest zmętnień ciała szklistego, zmian po wylewach krwi do ciała szklistego oraz w zaćmie.
Przesyłam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/83609/vitreolent-krople-do-oczu/ulotka?docId=74888

link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/83609/vitreolent-krople-do-oczu/apteki/w-warszawie

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-sa-pierwsze-objawy-zacmy
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-stosowac-krople-do-oczu