Ewa ewela (anonim, 5.173.168.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku złego samopoczucia w po zmianie z leku Anafranil na Egzysta?

Przez 12lat brałam anafranil lecze się na nerwice od 10pazdziernika lekarz zmienił mi na egzyste 75mg 2 razy dziennie na początku czułam się w miarę teraz boję się gdzieś pojechać mam zawroty głowy robi mi się słabo mam straszne zachowania równowagi nie mogę iść do pracy czy to znaczy że lek jest nie dla mnie co mam robić.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli efekt leczenia nie jest zadowalający, a do tego pojawiły się inne niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem, który ustali, czy należy kontynuować leczenie preparatem Egzysta. Proszę nie przerywać leczenia na własną rękę. Odstawienie tabletek leku Egzysta powinno następować stopniowo, pod kontrolą lekarza i przez okres co najmniej 1 tygodnia.

Ze względu na to, że zwykle potrzeba trochę czasu, aby lek zaczął działać, lekarz może zalecić, aby jednak stosowała go Pani przez jakiś czas:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11114/egzysta-po-jakim-czasie-od-rozpoczecia-przyjmowania-leku-egzysta-pojawia-sie-je

Proszę pamiętać, że leczenie ma zapewnić Pani dobre samopoczucie i możliwość normalnego, codziennego funkcjonowania. Jeśli więc
czuje się Pani po leku źle - proszę wszystkie swoje obawy przedstawić lekarzowi. Oprócz poinformowania lekarza o efektach leczenia skutki uboczne stosowania leków można także zgłaszać indywidualnie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam nasz artykuł na temat nerwicy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica
oraz dodatkowe informacje na temat leku Egzysta:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89741/egzysta-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89741/egzysta-kapsulki/ulotka