Andrzej68 (anonim, 188.147.107.)
około roku temu, Warszawa

Czy mając rozrusznik serca mogę stosować leki z sildenafilem?

Czy jak ma rozrusznik serca czy mogę stosować ten lek tym bardziej że długo brałem Rozwere 40 mg a teraz tylko 5 mg

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Stosowanie leków z sildenafilem w Pana przypadku (nawet tych bez recepty) możliwe jest tylko po konsultacji i pod kontrolą lekarza.

Leków zawierających sildenafil nie należy stosować, jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia serca. Wszczepiony rozrusznik może oznaczać, że to przeciwwskazanie Pana dotyczy. Jeśli u pacjenta występują inne niż "ciężkie zaburzenia" dolegliwości ze strony serca, powinien zwrócić się Pan do lekarza, który oceni czy stan mięśnia sercowego pozwala na dodatkowy wysiłek, jaki wiąże się z aktywnością seksualną.

Nie bez znaczenia jest także, iż sildenafil może powodować działania niepożądane, takie jak kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze czy niedociśnienie. Wszystkie te czynniki powinny być wzięte pod uwagę podczas oceny bezpieczeństwa stosowania tego leku w Pana przypadku.

Wspomniany przez Pana lek Roswera ma za zadanie obniżać zbyt wysoki poziom cholesterolu w organizmie. Fakt, że udało się obniżyć dawkę z 40 mg do 5 mg świadczy o pozytywnym przebiegu terapii i - prawdopodobnie - o włączeniu przez Pana modyfikacji stylu życia. Oznacza to, że Pana stan zdrowia w tym obszarze się poprawił. Nie ma to jednak istotnego wpływu na wymienione powyżej przeciwwskazania i środki ostrożności dotyczące stosowania sildenafilu.

Załączam materiały, które mogą Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-potencje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem