123 (anonim, 31.0.84.)
około roku temu, Góra Kalwaria

Czy przyjmując kilka leków mogą dodatkowo zażywać Structum?

Biorę bebretin 3×, Mesopral 2×, neurovit 2×, pramolan 1×, debutir i mam brać Structum na stawy ale nie wiem Czy mogę brać te leki razem czy nie za dużo mam przepisane.?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W tej sytuacji obawiam się, że trudno powiedzieć, jaką decyzję odnośnie dołączenia leku Structum podjąłby reumatolog. Tak jak napisałam poniżej, podrażnienie żołądka występuje u ok. 1 osoby na 10, co oznacza, że u znakomitej większości pacjentów lek jest dobrze tolerowany. Niemniej ocena ryzyka u konkretnego pacjenta należy do kompetencji lekarza, zwłaszcza, że potrzebny może być dodatkowy wywiad dotyczący choroby przewodu pokarmowego.

123 (anonim, 31.0.84.)
około roku temu

Nie stery nie powiedziałam dr. Reumatolog i problemach z żałądkiem.

Rzeczywiście ilość przyjmowanych leków jest dosyć duża, a każdy kolejny preparat zwiększa ryzyko, że może wystąpić pomiędzy nimi interakcja, czyli wzajemny niekorzystny wpływ na działanie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Akurat w przypadku preparatu Structum nie ma informacji, aby mógł on zaburzać działanie innych leków. Structum zawiera składnik, który jest dla organizmu naturalny - siarczan chondroityny. Jest on jednym z podstawowych składników budowy kości i chrząstki.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki

Natomiast warto zwrócić uwagę, że Structum, tak jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku tego produktu dosyć często, bo mniej więcej u 1 na 10 pacjentów mogą pojawić się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (biegunka, bóle brzucha lub nudności), a także zawroty głowy. Z tego co widzę leki działające na przewód pokarmowy są już stosowane, co może sugerować schorzenie tego układu. Dlatego w przypadku przyjmowania leku Structum należy pod tym kątem zachować dodatkową ostrożność.

Warunkiem bezpiecznej farmakoterapii jest informowanie lekarza o wszystkich stosowanych lekach, także o tych, które zostały zlecone przez innych specjalistów. Jeśli lekarza przepisujący Structum wiedział, jakie leki i na co są już zażywane, to najwyraźniej uznał, że warto mimo wszystko warto dołączyć kolejny lek, aby złagodzić dolegliwości bólowe. Więcej na ten temat piszemy w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Załączam kilka linków do informacji, które mogą być przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki/apteki/w-mazowieckim
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/witaminy-i-suplementy-na-kosci-i-stawy