123 (anonim, 77.115.209.)
około roku temu, Warszawa

W jaki sposób leczyć dolegliwości bólowe związane z krążkiem międzykręgowym?

Powracające przewlekłe bóle krążka międzykręgowego mimo brania leków przeciwbólowych powracają do tego zawroty i sztywnieje kark. Lekarz nie chce mi przepisać mydocalmu tylko tabletki orzeciwbólowe i to tylko każe brać parę dni. Nie wiem czy iść do innego lekarza po leki a może kupić coś bez recepty.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadku opisanych dolegliwości leki przeciwbólowe dostępne bez recepty raczej nie będą bardziej skuteczne niż te, które może zlecić lekarz na recepcie. Preparat Mydocalm jest wydawany z przepisu lekarza i nie ma żadnych odpowiedników czy też leków podobnych, które farmaceuta mógłby wydać bez recepty.

Wydaje się, że opisane objawy mogą być sygnałem ucisku przez krążek na nerwy, co skutkuje bólem i objawami ze strony układu nerwowego. Wydaje się, że pomocna mogłaby być konsultacja z neurologiem lub ortopedą. Jeśli więc nie jest Pan/Pani zadowolony/a z dotychczasowego leczenia można rozważyć zmianę lekarza. Warto także zastanowić się nad zabiegami rehabilitacyjnymi - trudno mi jednak doradzać w tej kwestii, ale można ją poruszyć podczas wizyty lekarskiej.

Załączam nasze materiały nawiązujące do tematu pytania:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci