Sylwus (anonim, 89.234.237.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Lokren można łączyć z digoksyną?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pomimo, iż nie ma informacji, aby składniki czynne leków Lokren (betaksolol) i Digoxin (digoksyna) wchodziły ze sobą w bezpośrednie interakcje (wzajemne oddziaływania), to łączenie obu leków dozwolone jest wyłącznie warunkowo.

Informacje producenta leku Lokren wskazują, iż "niewskazane jest jednoczesne stosowanie betaksololu chlorowodorku z glikozydami naparstnicy" (do tej grupy substancji zalicza się digoksynę). Natomiast w materiałach np. leku Digoxin WZF zawarte jest ostrzeżenie, iż preparat ten można łączyć z innymi produktami stosowanymi na serce, w tym z lekami beta -adrenolitycznymi (takimi jak Lokren) wyłącznie po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Podsumowując - oba produkty można przyjmować łącznie tylko wówczas, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa oraz na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Załączam linki do artykułów na temat łączenia ze sobą leków oraz działań niepożądanych, które w przypadku każdego leku, czy też zestawienia lekowego mogą, chociaż nie muszą wystąpić:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Lek Lokren zawiera w składzie betaksolol, substancja ta stosowana jest w nadciśnieniu tętniczym i w chorobie niedokrwiennej serca. Digoksyna natomiast wykorzystywana jest w przypadku niewydolności serca oraz w niektórych rodzajach zaburzeń rytmu serca (inaczej arytmii).

Załączam informacje o obu lekach i ich dostępności w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44763/lokren-20-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44763/lokren-20-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/substancje/digoksyna
jak również nasze materiały na temat chorób krążenia:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie