Bożena (anonim, 217.11.128.)
około roku temu, Warszawa

Czy zapalenie pęcherza moczowego jest podstawą do przerwania leczenia preparatem Betmiga?

Od trzech tygodni biorę Betmiga, 50 mg raz dziennie. Od wczoraj dostałam zakażenia dróg moczowych. Biegam co chwilę do toalety, mam cały czas parcie na pęcherz. Nie wiem co robić. Zaczęłam brać Dafurag max. Na razie nie pomaga. Czy powinnam odstawić Betmiga. I jak wyleczyć to zakażenie. We wtorek wyjeżdżam za granicę na dwa tygodnie. Jak mogę wyleczyć to zakażenie. Proszę o pomoc.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zakażenia układu moczowego są częstym działaniem niepożądanym wynikającym ze stosowania leku Betmiga, nie jest to jednak powód do zaniechania leczenia wspomnianym preparatem.

Nie ma przeciwwskazań do równoczesnego przyjmowania leku Betmiga z preparatem Dafurag Max. Efekt działania leku Dafurag Max może nie być zauważalny natychmiast, jednak proszę pamiętać, że lek ten należy przyjmować 3 razy dziennie po 1 tabletce przez 7-8 dni. Nieprzestrzeganie wspomnianych zaleceń i przedwczesne zakończenie przyjmowania leku zwiększa ryzyko nawrotu zakażeń układu moczowego.

Jeśli po 2-3 dniach stosowania leku Dafurag Max przykre objawy ze strony układu moczowego nie ustąpią, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zdecyduje o dalszym leczeniu. Jeśli zaś zakażenia układu moczowego będą się powtarzać, warto skonsultować to z lekarzem, który zalecił lek Betmiga.

Dafurag max jest lekiem przeciwbakteryjnym, zawierającym substancję czynną – furazydynę (furaginę), która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.
Więcej informacji o leku znajdzie Pani w ulotce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93441/dafurag-max-tabletki/ulotka

Preparat Betmiga jest lekiem zawierającym jako substancję czynną mirabegron stosowanym w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego u osób dorosłych.
Poniżej znajdzie Pani ulotkę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10499/betmiga-tabletki

Polecam również nasze artykuły, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-zapalenie-pecherza-moczowego
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-nietrzymanie-moczu