Tomi82 (anonim, 155.133.1.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy można równocześnie stosować leki Agapurin i Betaserc? Po jakim czasie można zaobserwować ich efekt leczniczy?

Witam,
na szumy uszne dostałem betaserc oraz agapurin (rano i wieczorem po 1 tabletce każdego). Jeden i drugi lek jest na zmniejszenie ciśnienia w uchu. Nie wiem czy mogę mieszać te leki, czy nie dają zbyt mocnego "efektu". Po 2 tygodniach brania nie ma poprawy, szumy ciągle są. Do tego czuje ucisk i ciepło w uszach. Co robić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma przeciwwskazań do równoczesnego stosowania preparatów Agapurin i Betaserc. Jeśli obydwa leki zostały zaleconego przez tego samego lekarza, bądź lekarz przepisujący jeden z leków wiedział o stosowaniu pozostałym preparatów nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo stosowania wspomnianych leków.

Poprawę stanu zdrowia można zaobserwować niekiedy po kilku tygodniach leczenia, natomiast najlepsze wyniki terapeutyczne uzyskuje się po kilku miesiącach.
2-tygodniowy okres stosowania, o którym Pan wspomina, może być zbyt krótki aby uzyskać pożądany efekt, dlatego jeśli lekarz nie zalecił inaczej, proszę kontynuować przyjmowanie leku.

Ucisku i uczucia ciepła w uszach nie zalicza się do działań niepożądanych związanych ze stosowaniem żadnego ze wspominanych leków i mogą one być subiektywnymi odczuciami, jednak podczas wizyty kontrolnej warto zasygnalizować ten problem lekarzowi.

Agapurin jest lekiem zawierającym jako substancję czynną pentoksyfilinę, poprawiającym mikrokrążenie dzięki zmniejszeniu lepkości krwi i działaniu przeciwzakrzepowemu.
Poniżej znajdzie Pan linki z dostępnością leku na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/2737/agapurin-drazetki/apteki/w-warszawie
oraz ulotkę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/2737/agapurin-drazetki/ulotka

Betaserc jest natomiast lekiem zawierającym betahistynę, stosowanym u pacjentów z chorobą Méniére'a, charakteryzującą się zawrotami głowy z nudnościami, postępującą utratą słuchu czy szumami w uszach.
Poniżej zamieszczam informację o dostępności leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10486/betaserc-tabletki/apteki/w-warszawie,
oraz artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10486/betaserc-tabletki

Polecam również nasz artykuł, o tym, czy można łączyć leki ze sobą pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba