Teri (anonim, 158.148.94.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę brać Tulip z innymi lekami rano?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Witam!
Dziękuję za sprecyzowanie pytania.
Nie ma przeciwwskazań do równoczesnego stosowania wymienionych leków. Jeśli wymienione przez Pana leki zostały zaleconego przez tego samego lekarza, bądź lekarz przepisujący jeden z leków wiedział o stosowaniu pozostałych preparatów nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo stosowania wspomnianych leków. Jednak nie polecam przyjmowania w jednym momencie dnia wszystkich stosowanych leków. Jeśli już koniecznie chce Pan przyjmować lek Tulip rano, to proponuję zażywać go po II śniadaniu.

Substancją czynną leku Concor COR jest bisoprololu1 fumaran, którt należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami. Leki te wpływają na reakcję organizmu na niektóre impulsy nerwowe, szczególnie w sercu. W rezultacie bisoprolol zwalnia czynność serca i w ten sposób zwiększa wydajność serca w pompowaniu krwi wewnątrz organizmu.
Concor COR jest stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca.

Tulip należy do grupy leków nazywanych statynami, które regulują przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie.
Tulip jest stosowany w celu zmniejszenia stężenia lipidów - cholesterolu1 i triglicerydów we krwi, gdy sama dieta ubogotłuszczowa i zmiany trybu życia nie są skuteczne. Tulip może również zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca nawet wtedy, gdy stężenie cholesterolu we krwi pacjenta jest prawidłowe. Podczas leczenia należy kontynuować standardową dietę o zmniejszonej zawartości cholesterolu.

Lek Telmizek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia samoistnego (wysokiego ciśnienia tętniczego krwi). Określenie samoistne oznacza, że wysokie ciśnienie krwi nie jest spowodowane przez inną chorobę.
Nieleczone podwyższone ciśnienie tętnicze krwi może powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych w różnych narządach, co w niektórych przypadkach może prowadzić do zawału serca, niewydolności serca lub nerek, udaru lub utraty wzroku. Najczęściej przed wystąpieniem powyższych powikłań nie obserwuje się żadnych objawów podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi. Z tego względu ważne jest, aby regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze krwi, żeby sprawdzić, czy mieści się ono w zakresie wartości prawidłowych.

Lek ASPARGIN stosuje się w uzupełnianiu niedoborów magnezu i potasu:
-w zaburzeniach pracy serca spowodowanych niedoborem magnezu i potasu;
-zapobiegawczo w chorobie niedokrwiennej serca i w zagrożeniu zawałem serca;
-wspomagająco u pacjentów po zawale serca (w okresie powrotu do zdrowia);
-po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, które spowodowały zmniejszenie stężenia magnezu i potasu;
-przy długotrwałym stosowaniu glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Jednak nie polecam przyjmowania w jednym momencie dnia wszystkich stosowanych leków. Jeśli już koniecznie chce Pan przyjmować lek Tulip rano, to proponuję zażywać go po II śniadaniu.

Polecam również nasz artykuł, o tym, czy można łączyć leki ze sobą pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Teri (anonim, 5.168.24.)
około 5 miesięcy temu

Rano biorę concor cor 3 / 75 mg Telmizek 40 mg aspargin

Abym właściwie mogła odpowiedzieć na Pana pytanie i udzielić Panu właściwej odpowiedzi, potrzebuję uzupełnienia pytania o nazwy leków które stosuje Pan rano.