Patrycja (anonim, 5.173.25.)
około 5 miesięcy temu, Bydgoszcz

Gdzie w Bydgoszczy kupię lek Jovesto 150 ml?

Witam otuż niemogę dostać nigdzie tego syropu Jovesto 150ml w bydgoszczy a Synek ma rok i ciezkie zapalenie pupy i musi to dostać gdzie jeszcze ten lek bedzie mozna dostać ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Apteki zintegrowane z GdziePoLek z Bydgoszczy nie posiadają tego leku w opakowaniu 150 ml, jednak mają preparat w butelce o objętości 60 ml:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/39306/jovesto-plyn/apteki/w-bydgoszczy
Mniejsza butelka nie jest refundowana, ale jeśli jest Pani zdecydowana na jak najszybsze rozpoczęcie podawania leku, to wydaje się, że warto wziąć jej dostępność pod uwagę.
Może także poprosić Pani w aptece o zamiennik płynu Jovesto, który będzie zawierał tę samą dawkę, tej samej substancji czynnej i będzie zawierał 150 ml leku - np. Hitaxa, Goldesin, Deslodyna, Delortan czy Aerius. Odpowiedniki leków mogą się między sobą różnić substancjami pomocniczymi, właściwa cząsteczka aktywna jest natomiast identyczna:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/39306/jovesto-plyn/zamienniki
Klikając na hiperłącze "gdzie kupić" będzie Pani mogła sprawdzać dostępność leku w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek.
Więcej na temat zamienników leków można znaleźć w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Jovesto zawiera w swoim składzie substancję czynną zwaną desloratadyną. Produkt ten wywiera działanie przeciwalergiczne. W przypadku odparzenia pośladków, oprócz terapii zleconej przez lekarza warto zadbać o prawidłową higienę - wskazana jest częsta zmiana pieluszek, a jeśli to możliwe - pozostawianie dziecka bez pieluszki. W tym czasie, aby uniknąć zabrudzeń, można korzystać z podkładów higienicznych. Warto także rozważyć rezygnację z mokrych chusteczek. Skórę podczas przewijania można oczyszczać po prostu wodą i delikatnymi chusteczkami higienicznymi lub produktami specjalistycznymi. Załączam link do materiału, który może okazać się przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-dla-niemowlaka