← powrót do głównej strony opinii i pytań

krzychu
około 1 lat temu, Śląskie

Jak długo zażywać Sanprobi?

Dzień dobry z powodu leczenia mnie przez dłuższy czas antybiotykami lekarz zlecił mi pobieranie sanprobi dwa razy dziennie do tego ze względu na zaparcia biorę colon c raz dziennie łyżeczkę i fibraxine jedną saszetkę z w związku z tym mam pytanie czy to nie jest za dużo zestaw ten biorę od około dwóch miesięcy oraz jak długo mogę zestaw ten zażywać

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.

Stosowanie probiotyków podczas antybiotykoterapii oraz problemów z jelitami może korzystnie wpłynąć na Pański stan zdrowia. Zarówno Colon C, jak i Sanprobi zawierają bakterie Lactobacillus. Dostępne są jednak różne rodzaje probiotyku Sanprobi, stąd nie mogę określić, czy w obu preparatach występują te same czy różne szczepy bakterii.

Wszystkie z wymienionych produktów stosowane są w zaburzeniach przewodu pokarmowego. Czy lekarz wie o tym, że przyjmuje Pan również Colon C oraz Fibraxine? Wprawdzie są to suplementy diety dostępne w aptekach bez recepty, jednak czas ich przyjmowania powinien być ustalony z lekarzem, bowiem najważniejsze jest określenie przyczyny zaparć oraz dalszego planu działania, a nie jedynie niwelowanie objawów.

Przesyłam również artykuł na temat probiotyków:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe

Pozdrawiam serdecznie!

dziękuję!