Klara (anonim, 37.47.27.)
około roku temu, Łódź

Czy w Łodzi dostanę od ręki Sulfarinol krople do nosa?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z informacji uzyskanych dzisiaj rano od firmy Galenus wynika, iż lek Sulfarinol ma pojawić się ponownie w aptekach dopiero jesienią 2020r. Dokładna data powrotu leku na rynek nie jest jeszcze znana.

Aby otrzymywać powiadomienia odnośnie dostępności leku Sulfarinol na swój adres e-mail, wystarczy wybrać ikonkę " Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Sulfarinol ", po lewej stronie, np. tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce

Odpowiedzi na wszelkie Pana pytania umieściliśmy we wcześniejszych postach.

backslider (anonim, 31.182.198.)
około roku temu

Najpierw wycofano ze sprzedaży Rhinazin, pod tym samym pretekstem, że nie mają skąd pozyskać substancji czynnej. Teraz Sulfarinol, krople na to samo. O co chodzi? Dziwny zbieg okoliczności. I w jednym i w drugim przypadku nie ma zamienników.

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", nadal nie jest znana data, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece.
Dostawy leku do hurtowni nie były realizowane przez podmiot "GALENUS" pod mniej więcej 2 miesięcy.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Jak można przeczytać w poniższych wyjaśnieniach, nie było informacji, aby lek Sulfarinol miał się pojawić już na początku 2020 roku. Wręcz przeciwnie - brak dostaw ma trwać co najmniej kilka miesięcy, a dokładny termin powrotu leku do aptek nie jest znany.

Jeśli krople znajdą się ponownie w obrocie, to dostępność w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek będzie można sprawdzać korzystając z naszej wyszukiwarki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce

Wyniki można zawęzić - do miasta lub województwa.

kostek (anonim, 77.253.100.)
około roku temu

minął 2019 a w łodzi nadal brak sulfarinolu

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek nie wrócił do aptek i nie wróci przez najbliższe kilka miesięcy. Podmiot nie jest w stanie podać daty, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece, ponieważ zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie uruchomiła szereg nowych pozwoleń ze strony nadrzędnych instytucji, na zatwierdzenie których firma "GALENUS" nadal czeka. Proces ten wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

W samej Łodzi apteki współpracujące z GdziePoLek nie mają już kropli Sulfarinol, ale w województwie łódzkim są placówki, które zgłaszają dostępność Sulfarinolu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-lodzi
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-lodzkim

Firma "Galenus" odpowiedzialna za obrót lekiem Sulfarinol poinformowała, że lek ma pojawić się w hurtowniach farmaceutycznych dopiero pod koniec tego roku - za około 2 miesiące. Przyczyną braku jest zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie.

Sulfarinol to krople do nosa z nafazoliną. Działają obkurczająco na błonę śluzowa nosa i zmniejszają obrzęk, dzięki czemu udrożniają nos i ułatwiają oddychanie. Dodatkowo zawiera sulfatiazol o działaniu bakteriostatycznym, co jest korzystne w przypadku kataru infekcyjnego. Preparat nie ma zamiennika.

Załączam nasze materiały na temat kataru, przeziębienia oraz stosowania preparatów do nosa - być może będą przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-stosowac-krople-do-nosa