stw (anonim, 89.72.89.)
około 2 lat temu, Śląskie

Czy Erdomed mogę zastąpić lekiem Deflegmin??

Czy moge zastąpic lek ERDOMED ,lekiem Deflegmin jakie przeciwwskazania.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dzień dobry,

Erdomed zawiera erdosteinę, wszystkie zarejestrowane opakowania są wydawane z przepisu lekarza (kapsułki 300mg, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej). Deflegmin zawiera ambroksol, występuje w formie tabletek, kapsułek o przedłużonym uwalnianiu (uwaga - jest to większa dawka - 75mg - przyjmuje się ją tylko raz dziennie), kropli (dwie moce) i syropu.
Oba leki nie są więc zamiennikami w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, ponieważ zawierają inny skład, natomiast oba leki należą do tej samej grupy terapeutycznej - są mukolitykami - działają poprzez zwiększenie wytwarzania śluzu w drogach oddechowych i zmniejszenie jego lepkości. Dzięki temu ułatwiają odkrztuszanie.
Wybór Deflegminu można rozważać, jeśli nie było ścisłych wskazań lekarskich do stosowania preparatu erdosteiny. W podjęciu decyzji może pomóc farmaceuta bezpośrednio za pierwszym stołem. Decydując się na zakup preparatu Deflegmin bez recepty należy z nim skonsultować także postać i dawkę najodpowiedniejszą dla danego pacjenta.
Ostrzeżenia dotyczące stosowania tego leku dotyczą m.in. uczulenia na substancję czynną, są także związane ze stosowaniem u pacjentów z chorobą wrzodową, zaburzeniami czynności wątroby, nerek i astmą. Ambroksol może także powodować wzrost stężenia niektórych antybiotyków w miąższu płucnym. Preparatu nie należy zażywać bezpośrednio przed snem, ani łączyć z lekami przeciwkaszlowymi.
Z pełną treścią wskazań i przeciwwskazań do stosowania Deflegminu można znaleźć w ulotce, podaję link do tabletek w dawce 30mg:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21543/deflegmin-tabletki/ulotka

Pozdrawiam serdecznie!