← powrót do głównej strony opinii i pytań

Dorota (anonim, 89.230.132.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jaki lek działa podobnie do Concor Cor, ale nie powoduje blednięcia palców?

Czy jest inny lek o działaniu takim jak concor cor, ale żeby nie powodował bledniecia i silnienia palców rąk i nóg i bez laktozy.

Concor Cor ma wiele zamienników, czyli leków, które zawierają tę samą substancję czynną - bisoprolol. Aktualnie laktozy nie zawiera np. lek Bicardiol czy Bisopromerck. Proszę jednak zwrócić uwagę, że w przypadku zamienników skutki uboczne i przeciwwskazania będą analogiczne, ponieważ odpowiada za nie substancja czynna - a ta jest identyczna:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19584/concor-cor-3-75-tabletki-powlekane/zamienniki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Zgodnie z informacjami na temat leku Concor Cor: "jeśli u pacjenta stwierdzono poważne zaburzenia krążenia krwi w kończynach (jak zespół Raynauda), które mogą powodować mrowienie, blednięcie bądź sinienie palców rąk lub stóp" to jest to przeciwwskazaniem do stosowania leku Concor Cor:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19583/concor-cor-2-5-tabletki-powlekane/ulotka

Jeśli zażywa Pani lek Concor Cor i zaobserwowała Pani u siebie takie objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Konieczne może być dobranie leku z zupełnie innej grupy terapeutycznej.

Więcej na temat działań niepożądanych można przeczytać w poniższych artykułach. O skutkach ubocznych należy poinformować lekarza, można jednak - do czego zachęcamy - zgłaszać je także indywidualnie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow