wojtekm49 (anonim, 85.221.132.)
około roku temu, Warszawa

Czym zastąpić krople do oczu Betadrin?

Czym zastąpić BETADRIN krople do oczu bolek jest od dłuższego czasu niedostępny.
POZDRAWIAM

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jak można przeczytać w poprzednim wpisie: "Przewiduje się, że mogą powrócić na rynek w II połowie 2020 roku, jednak okres braku leków na rynku może jeszcze ulec zmianie".

Oliwia (anonim, 5.184.251.)
około roku temu

Nadal nie ma kropli do oczu Betadrin , a tylko te krople mnie pomagały. Kiedy wrócą do aptek??

Na przesłane przez nas zapytanie dotyczące braku dostępności leków Betadrin (krople do oczu) i Betadrin WZF (krople do nosa), napłynęła właśnie odpowiedź z Działu Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej Grupy Polpharma. Preparaty te są niedostępne z przyczyn technicznych. Przewiduje się, że mogą powrócić na rynek w II połowie 2020 roku, jednak okres braku leków na rynku może jeszcze ulec zmianie. Firma wyraziła ubolewanie z powodu problemów związanych z brakiem zaopatrzenia oraz załączyła zapewnienia o podejmowaniu starań, aby produkty Betadrin w kroplach do oczu i nosa powróciły do aptek możliwie jak najszybciej.

Betadrin krople do oczu jest obecnie dostępny w ok. 54% aptek zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10422/betadrin-krople-do-oczu/apteki/w-polsce
Wprawdzie obserwujemy ostatnio w statystykach spadek dostępności (mniej więcej od początku sierpnia) jednak nadal wiele aptek współpracujących z serwisem posiada ten lek na stanie. GdziePoLek umożliwia rezerwację i odbiór leku za okazaniem recepty.

Betadrin jest lekiem złożonym zawierającym w swoim składzie dwie substancje czynne - difenhydraminę (działającą przeciwalergicznie) i nafazolinę (obkurczającą rozszerzone naczynia krwionośne). Aplikacja tych kropli powoduje, iż ustępują miejscowe objawy stanu zapalnego oka takie jak zaczerwienienie, ból czy łzawienie, w szczególności, jeśli dolegliwości wywołało uczulenie. Lek nie ma dokładnego zamiennika i wydawany jest z przepisu lekarza. Wydaje się więc właściwe, aby w sprawie alternatywnej terapii zwrócić się do specjalisty. Można rozważyć niektóre z preparatów, jakie zostały przez nas zebrane w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/krople-do-oczu-na-alergie

Załączam artykuł na temat zasad prawidłowej aplikacji leków do oczu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-stosowac-krople-do-oczu