Apteki szczepiące przeciwko grypie we Wschowie

Wyszukaj produkt, aby zobaczyć, w których aptekach jest dostępny:

Szczepienia przeciw grypie we Wschowie

Apteki we Wschowie szczepiące przeciw grypie

Od stycznia 2022 r. apteki zostały włączone do programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Teraz pacjenci mogą zaszczepić się na grypę także w aptece, która spełnia wymagania stawiane przez Resort Zdrowia i została zakwalifikowana przez NFZ jako punkt szczepień przeciw grypie. Aktualnie szczepienia przeciw grypie realizuje już część aptek, które dotychczas prowadziły szczepienia przeciw COVID-19.

Czy w aptece można zaszczepić się na grypę?

Tak, w aptece można zaszczepić się przeciw grypie. Szczepienia w aptece odbywają się bezpłatnie, nie trzeba mieć recepty.

Kto przeprowadza szczepienie przeciwko grypie?

Farmaceuci, którzy ukończyli kurs oraz zdobyli odpowiednie uprawnienia mogą kwalifikować pacjentów oraz szczepić przeciwko grypie w aptece.

Czy wszystkie apteki szczepią przeciw grypie?

Szczepienia na grypę wykonują jedynie apteki, które spełniają wymogi dotyczące powierzchni apteki oraz wykwalifikowania personelu w zakresie wykonywania szczepień.

Kto może zaszczepić się na grypę w aptece?

W aptece mogą szczepić się wszystkie osoby pełnoletnie.

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko grypie w aptece?

Na szczepienie przeciwko grypie możesz zapisać się dzwoniąc lub osobiście udając się do wybranej apteki. Przygotuj wcześniej swój numer PESEL oraz numer kontaktowy, na który może zostać wysłane potwierdzenie o umówionej wizycie.

Kiedy należy zaszczepić się przeciwko grypie?

Na grypę warto zaszczepić się zanim w pełni rozpocznie się sezon epidemiczny. Rekomenduje się szczepienie w okresie od września do grudnia, aczkolwiek szczepionkę możesz przyjąć także później, nawet w marcu.Ze względu na częste mutacje wirusa grypy szczepienie należy powtarzać co rok. Co roku szczepionka ulega odpowiednim modyfikacjom, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Czy szczepionka przeciwko grypie jest bezpieczna?

Badania kliniczne oraz obserwacje po podaniu setek milionów dawek potwierdzają, że szczepionki są bezpieczne i nie powodują bezpośrednio rozwoju grypy u zaszczepionej osoby.Po podaniu szczepionki mogą pojawić się niepożądane odczyny poszczepienne, takie jak ból, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu podania. Po szczepieniu mogą wystąpić również reakcje ogólne, takie jak gorączka i bóle mięśniowe, które występują rzadziej i zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

Jakie są przeciwwskazania do szczepienia przeciwko grypie?

  • ostra infekcja przebiegająca z gorączką,
  • ciężka reakcja alergiczna na białko jaja kurzego lub inne składniki szczepionki.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację