Apteki szczepiące przeciwko grypie w Młynarzach

Wyszukaj produkt, aby zobaczyć, w których aptekach jest dostępny:

Szczepienia przeciw grypie w Młynarzach

Apteki w Młynarzach szczepiące przeciw grypie

Od stycznia 2022 r. apteki zostały włączone do programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Teraz pacjenci mogą zaszczepić się na grypę także w aptece, która spełnia wymagania stawiane przez Resort Zdrowia i została zakwalifikowana przez NFZ jako punkt szczepień przeciw grypie. Aktualnie szczepienia przeciw grypie realizuje już część aptek, które dotychczas prowadziły szczepienia przeciw COVID-19.

Czy w aptece można zaszczepić się na grypę?

Tak, w aptece można zaszczepić się przeciw grypie. Szczepienia w aptece odbywają się bezpłatnie, nie trzeba mieć recepty.

Kto przeprowadza szczepienie przeciwko grypie?

Farmaceuci, którzy ukończyli kurs oraz zdobyli odpowiednie uprawnienia mogą kwalifikować pacjentów oraz szczepić przeciwko grypie w aptece.

Czy wszystkie apteki szczepią przeciw grypie?

Szczepienia na grypę wykonują jedynie apteki, które spełniają wymogi dotyczące powierzchni apteki oraz wykwalifikowania personelu w zakresie wykonywania szczepień.

Kto może zaszczepić się na grypę w aptece?

W aptece mogą szczepić się wszystkie osoby pełnoletnie.

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko grypie w aptece?

Na szczepienie przeciwko grypie możesz zapisać się dzwoniąc lub osobiście udając się do wybranej apteki. Przygotuj wcześniej swój numer PESEL oraz numer kontaktowy, na który może zostać wysłane potwierdzenie o umówionej wizycie.

Kiedy należy zaszczepić się przeciwko grypie?

Na grypę warto zaszczepić się zanim w pełni rozpocznie się sezon epidemiczny. Rekomenduje się szczepienie w okresie od września do grudnia, aczkolwiek szczepionkę możesz przyjąć także później, nawet w marcu.Ze względu na częste mutacje wirusa grypy szczepienie należy powtarzać co rok. Co roku szczepionka ulega odpowiednim modyfikacjom, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Czy szczepionka przeciwko grypie jest bezpieczna?

Badania kliniczne oraz obserwacje po podaniu setek milionów dawek potwierdzają, że szczepionki są bezpieczne i nie powodują bezpośrednio rozwoju grypy u zaszczepionej osoby.Po podaniu szczepionki mogą pojawić się niepożądane odczyny poszczepienne, takie jak ból, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu podania. Po szczepieniu mogą wystąpić również reakcje ogólne, takie jak gorączka i bóle mięśniowe, które występują rzadziej i zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

Jakie są przeciwwskazania do szczepienia przeciwko grypie?

  • ostra infekcja przebiegająca z gorączką,
  • ciężka reakcja alergiczna na białko jaja kurzego lub inne składniki szczepionki.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację