---Solgar Ultimate Bone Support - produkty

Ibuprom, cena i dostępność w aptekach w Polsce

produkt dostępny bez recepty, tabletki powlekane,

ibuprofen

, US Pharmacia

Dawka:

200 mg

Opakowanie:

Zamienniki opakowania:

Koszyk:

100+ aptek z Ibuprom na stanie w Polsce

Na liście widoczne najbliższe 50.
Apteki z możliwością zakupu online wyświetlane jako pierwsze, zamawiające z hurtowni jako ostatnie.
Lokalizacja:
Zakres cen od 8,50 zł do 22,90 zł.
 Pokaż mapę 
---Solgar Ultimate Bone Support - produkty

Więcej informacji o Ibuprom

Ibuprom to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego składzie znajduje się ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Preparat wskazany jest do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki u dorosłych pacjentów oraz dzieci powyżej 6. roku życia. Produkt może być stosowany u kobiet karmiących piersią.

więcej: Stosowanie Ibuprom, skutki uboczne i interakcje Ibuprom

Jak działa Ibuprom?

Ibuprom zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Hamuje on aktywność enzymu cyklooksygenazy (COX) w organizmie.
Występują 3 odmiany enzymu:

  • COX-1 (konstytucyjny) występuje w naszym organizmie zawsze i odpowiada za utrzymanie procesów fizjologicznych, takich jak właściwe wydzielanie kwasu żołądkowego, regulacja wydzielania śluzu (ochrona błony wyścielającej żołądek), filtracja kłębuszkowa i utrzymanie napięcia mięśnia macicy.
  • COX-2 jest indukowana przez procesy zapalne. Odpowiada za pojawienie się objawów stanu zapalnego takich jak ból, obrzęk czy gorączka.
  • COX-3 występuje w ośrodkowym układzie nerwowym. Leki działające na ten izoenzym działają ośrodkowo przeciwbólowo, a także wpływają na obniżenie temperatury (modulacja ośrodka termoregulacji), nie wpływają na COX obwodowe, z czego wynika brak działania przeciwzapalnego.

Ibuprom może być stosowany łagodzeniu i leczeniu stanów zapalnych i bólu, o słabym i średnim nasileniu takich jak"

  • bóle głowy (w tym bóle migrenowe),
  • bóle zębów, stawów i mięśni,
  • bóle miesiączkowe,
  • bóle po drobnych urazach i skręceniach,
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia),
  • leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • objawowe leczenie młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

Ibuprofen znajduje także zastosowanie w zwalczaniu gorączki (w tym gorączki poszczepiennej). Działanie przeciwzapalne Ibupromu jest opóźnione ale długotrwałe. Ma silniejsze działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe niż Paracetamol, podobnie jak on jest dopuszczony do stosowania u dzieci, gdy ten jest niewystarczający. Jednak nie zaleca się stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 7 kg. Ponadto dzieciom podajemy leki w formie płynnej, ze względu na ryzyko zakrztuszenia tabletką.

Ibuprofen bywa stosowany w neonatologii. Podany u wcześniaków z niezamkniętym przewodem tętniczym Botalla, ułatwia obkurczenie  a następnie zrośnięcie światła przewodu.

Nie używaj Ibuprom, jeśli:

  • Jeśli jesteś uczulony na ibuprofen, aspirynę czy inny lek z grupy NLPZ,
  •  cierpisz na chorobę wrzodową i przewlekłą chorobę jelit,
  • występuje u Ciebie nadciśnienie tętnicze i(lub) zaburzenie czynności serca - ze względu na możliwość zatrzymania płynów i obrzęki związane z przyjmowaniem NLPZ,
  • przebyłeś niedawno zawał serca,
  • cierpisz na skazę krwotoczną,
  • przy istniejącej niewydolności nerek istnieje ryzyko dalszego pogorszenia czynności nerek.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Ibuprom?

Przyjmuj produkt leczniczy w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów, takie działanie zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Przed przyjęciem leku upewnij się, że nie dojdzie do interakcji z innymi terapeutykami.

Jak stosować Ibuprom?

Stosuj 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 6 tabletek. Tabletki popijaj wodą, przyjmuj je w trakcie lub po posiłku. Nigdy na czczo, aby nie podrażniać żołądka.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Ibuprom?

Należy zachować ostrożność stosując produkt leczniczy u pacjentów stosujących jednocześnie inne leki, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądka i jelit ub krwawienia, takie jak kortykosteroidy,leki przeciwzakrzepowe (np.warfaryna, acenocumarol), leki antyagregacyjne (np.kwas acetylosalicylowy w dawkach 75-150mg).
Długotrwałe leczenie ibuprofenem często dotyczy osób starszych. Jako bliscy zwróćmy uwagę, czy nie występują samoistne krwawienia np. z nosa, bóle brzucha i częste wizyty w toalecie. Obserwacja chorego będzie szczególnie istotna w początkowej fazie leczenia.

Czy mogę łączyć Ibuprom z innymi lekami?

Ze względu na obecność ibuprofenu w leku istnieje ryzyko interakcji z poniższymi grupami leków

  • inne leki z grupy NLPZ (aspiryna, naproksen czy diklofenak) - łączne stosowanie nie wzmacnia siły ich działania, a jedynie zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
  • leki zmniejszające krzepliwość krwi (klopidogrel, warfaryna) - istnieje ryzyko wystąpienia krwawień.
  • inhibitory konwertazy angiotensyny i diuretyki (enarapryl, furosemid) - istnieje ryzyko osłabienia działania tychże leków i uszkodzenia nerek
  • glikozydy nasercowe (digoksyna), lit, metotreksat - zwiększa się stężenia tychże leków we we krwi, co skutkuje wzmocnieniem ich działania.
  • glikokortkosteroidy (prednizon, deksametazon) i leki przeciwdepresyjne z grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (paroksetyna, escitalopram)- istnieje ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego.
  • zydowudyna - wydłuża się czas krwawienia.

Czy po zastosowaniu Ibuprom mogę prowadzić pojazdy?

Ibuprofen nie powinien upośledzać możliwości prowadzenia samochodu.

Czy mogę stosować Ibuprom będąc w ciąży?

Ibuprofen może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet i nie jest zalecany u kobiet, które planują zajście w ciążę. W przypadku kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę, lub które są poddawane badaniom w związku z niepłodnością, należy rozważyć zakończenie stosowania.
Ibuprofen w swoim mechanizmie działania powoduje hamowanie syntezy prostaglandyn (odpowiedzialnych za właściwy rozwój płodu i skurcze macicy) może mieć negatywny wpływ na ciążę i rozwój płodu.
Dane epidemiologiczne wykazały wpływ inhibitorów syntezy prostaglandyn na ryzyko poronienia i wady rozwojowe u płodu we wczesnym etapie ciąży. Wydaje się, że ryzyko wzrasta wraz ze wzrostem dawki i czasem trwania terapii. Dlatego nie zaleca się stosowania ich w I i II trymestrze ciąży

W trzecim trymestrze ciąży inhibitory syntezy prostaglandyn mogą wywoływać następujące zaburzenia płodu:

-zaburzenia układu krążenia i oddechowego (przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botalla i nadciśnienie płucne)

-zaburzenia czynności nerek, które mogą doprowadzić do niewydolności nerek z małowodziem.

Czy po zastosowaniu Ibuprom mogę karmić piersią?

Chociaż ibuprofen przechodzi do mleka w bardzo znikomych i nieszkodliwych ilościach to o ile lek ten nie został zaordynowany przez lekarza nie stosuj go w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Ibuprom?

Stosowanie Ibupromu może spowodować pojawienia się efektów ubocznych takich jak:

  • bóle brzucha, nudności, wymioty, zatwardzenie, biegunki,
  • problemy z oddawaniem moczu,
  • reakcje skórne (pokrzywka, swędzenie),
  • bóle głowy,
  • problemy z oddychaniem,
  • krwawienia z przewodu pokarmowego,
  • reakcja alergiczna (atak astmatyczny)

Większość działań niepożądanych związana jest z długotrwałym stosowaniem leku. Co więcej nawet wtedy objawy występują niezbyt często (≥ 1/1000do <1/100) lub rzadko (≥1/10000do <1/1000)

Skład Ibuprom

substancje czynne:

  • ibuprofen 200 mg

substancje pomocnicze:celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana , guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, utwardzany olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, kaolin, sacharoza, żelatyna, glikol polietylenowy, cukier konfekcjonowany, guma akacjowa, dwutlenek tytanu, węglan wapnia, wosk Carnauba, barwniki Opalux White AS 700 i tusz Opacode Black S-1-17823

Jak przechowywać Ibuprom?

Lek przechowuj w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu.

Źródła

1. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych -Charakterystyki Produktów Leczniczych (http://leki.urpl.gov.pl/).

2. PubMed - Biblioteka Medycyny Narodowego Instytutu Zdrowia USA (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed). 

Skład Ibuprom

substancje czynne:

  • ibuprofen 200 mg

substancje pomocnicze:celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana , guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, utwardzany olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, kaolin, sacharoza, żelatyna, glikol polietylenowy, cukier konfekcjonowany, guma akacjowa, dwutlenek tytanu, węglan wapnia, wosk Carnauba, barwniki Opalux White AS 700 i tusz Opacode Black S-1-17823

Ostatnie wiadomości o Ibuprom

Brak wiadomości w ostatnim czasie.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Ibuprom

Dostępność Ibuprom w aptekach

Wszystkie opakowania Ibupromw 100% aptek
10 tabletekw 99% aptek

Ulotka produktu Ibuprom

Ibuprom
Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pominąłeś ważnych szczegółów, przeczytaj ulotkę Ibuprom (szybki podgląd pliku PDF).
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Najnowsze filmy

;